Tytuł "Kobiety Charyzmatycznej" przyznany dr Joannie Lizut i dr Katarzynie Delikowskiej

Wśród laureatek Programu "Kobieta Charyzmatyczna", organizowanego przez redakcję magazynu "WHY Story" i Stowarzyszenie "Kobieta Charyzmatyczna", znalazły się dwie przedstawicielki naszej Uczelni: dr Joanna Lizut, Dyrektor ds. nauki i dydaktyki oraz dr Katarzyna Delikowska, Dziekan Wydziału Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach. Dr Joanna Lizut otrzymała nagrodę "Kobiety w nauce", zaś dr Katarzyna Delikowska - "Kobiety wszechstronnej". Nagrody przyznane zostały też m.in. aktorce Annie Dymnej, dziennikarce Dorocie Wellman i piosenkarce Kayah.

20 marca w Teatrze Bagatela w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca Program "Kobieta Charyzmatyczna". Udział w niej wzięły wzięły kobiety kreatywne, przedsiębiorcze i zaradne życiowo, które chcą i potrafią dzielić się swoją wiedzą i pozytywną energią. W trakcie konferencji odbyły się trzy panele dyskusyjne, wręczone też zostały nagrody laureatkom Programu.

Pierwszy panel dotyczył łączenia ról oraz samorealizacji kobiet w działalności gospodarczej i społecznej w sztuce, nauce i sporcie. Drugi panel związany był z czynnikami sprzyjającymi rozwojowi kobiet. W dyskusji poruszono różnorodne tematy: od technologii, wiedzy i pasji po instrumenty finansowe, promocję a nawet współpracę zagraniczną i wsparcie mężczyzn. Jednym z prelegentów tej części konferencji był prof. dr hab. Mirosław Grewiński, Prorektor Uczelni Korczaka. Natomiast w trzecim panelu dyskutanci skupili się na zagadnieniach związanych ze zdrowym stylem życia, urodą, modą, wpływem kolorów, wystrojem wnętrz, ale też świadomym wychowywaniem dzieci.

Materiał filmowy z konfernecji podsumowującej Program: http://www.sferatv.pl/aktualnosci/ruda-slaska/16449-kobieta-charyzmatyczna-tytuly-rozdane